Tron TRX e MainNet Lansman Oncesinde Tron (TRX)’a Yatirim Yapmanin 4 Nedeni

This post is also available in: trTürkçe

MainNet Lansman Öncesinde Tron Trx e Yatırım Yapmanın 4 Nedeni

Tron Trx  kurucusu  Justin Sun , 31 Mart’ da ilk Beta versiyonu  olan Exodus’ un lansmanının yapalıcağını sosyal medya hesabı olan twitter da paylaştı.

Tron  kendi blok zincirine  geçişinin  ilk adımı olacak ve TRX şifreleme akışını çok daha hızlı  hale getirecek bununla birlikte farklı bir çok avantaj getirecek. Justin Sun, Tron ana ağının 31 Mart’ta serbest bırakılacağını açıkladı. Exodus yayına alındığında,  Ethereum ağıyla sınırlı kalmayacak. Exodus ile  ağ yeteneklerini büyük ölçüde artırabilecek. Exodus güncellemesinin TRX’in değerini artıracağını umuyoruz. Bunun  için 4 önemli neden sıralayabiliriz.

 

1. Daha ucuz işlemler

Exodusla, TRX  transfer işlemleri neredeyse ücretsiz hale gelecek. TronLabs, ağın bir milyonuna kadar TRX’in ultra düşük aktarım ücretlerini destekleyeceğini belirtti. TRX başına yaklaşık 5 cent’lik  işlem ücreti çıkarken,  bundan sonra  1 cent için 200,000 işlem yapabileceksiniz.

Ethereum ve Bitcoin için ortalama işlem ücretleri sırasıyla 1 $ ve 5 $   civarında. Tron bu ücretleri daha uygun  fiyatlara çekerek para göndermenin cazip hale getirmeyle  birlikte , kendi özel blok zincir tabanlı projelerini üretebileceğinden için Ethereum’a  bir alternatif oluşturacak.

 

2. Büyük işlem hacimleri

Exodus ile birlikte, Ethereum blok zincirine bağımlı olmaktan çıktığında  kitlesel olarak ölçeklenmesi daha kolay olacak.          TRX , Exodus blok zinciri Exodus ile, 15 ve 7 TPS’yi işleyen Ethereum ve Bitcoin’e kıyasla saniyede 1000’den fazla işlemi (TPS) gerçekleştirebilecek.

Bu nedenle Tron, Ethereum ağı üzerindeki tüm belirteçler arasında paylaşılan 15 TPS ile sınırlı olmaktan öteye gidip kendi başına 1000 TPS’yi aşabilir. Yine, bu Tron’u hızlı ve kesintisiz blok zinciri tabanlı çözümler üretmek isteyen işletmeler  daha  daha cazip hale getirecek.

 

3. Özel akıllı sözleşme desteği

Exodus, Java gibi dillerde yazılmış özel akıllı sözleşmeleri destekleyecek. Bu akıllı sözleşmeler, bu nedenle, merkezden uzaklaştırılmış,  hızlı ve ölçeklenebilir olmaktan faydalanacak olan programların Exodus ağında barındırılmasına izin verecektir.

4. Mevcut ortakların Tron ağına entegrasyonu

Exodus,  yayına sunulduğunda mevcut ortaklarına yönelik uygulamalar oluşturmaya ve belirteçler çıkarmaya başlayabilecek. Örneğin, Tron, ortağı OBike  için  çeşitli avantajlar sunacak. Bu kullanıcılar yeni ağa tamamen entegre olduktan sonra, tron  çok daha fazla işlem görecek; ticaret hacmi ve müşterilerin sayısı hızla artacaktır.

İşletmeler Tron ortaklarının başarısını gördükten sonra daha çok Tron ağına katılacak ve daha fazla büyümeye neden olacak.

TRX’e yatırım yapmayı düşünüyorsanız, bunu yapmak için en iyi zamanlardan biri doğrusu. Bu  dönemde  Bitcoin’ deki  dalgalanma, birçok altkoini etkildeği gibi, Tron’unn da , fiyatını düşürdü. Main Net lansman tarihi yaklaştıkça  fiyat yükselmeye başlayacaktır, şu anda Tron’u  ucuza satın almak  ciddi getirilere neden olabilir.

Tron ile Bitcoin Kolesyonu Yazıma Göz Atmak İçin

Yabancı Kaynaktan Orjinal Yazı İçin Tıklayın